Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Pdf İndir – İLETİŞİM YAYINLARI Pdf İndir

Pdf Kitap İndir, Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Pdf İndir – İLETİŞİM YAYINLARI Pdf İndir Pdf Kitap İndir

Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Pdf İndir – İLETİŞİM YAYINLARI Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Pdf İndir – İLETİŞİM YAYINLARI Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Pdf İndir – İLETİŞİM YAYINLARI Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiDersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Pdf İndir

Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Kitabı Hakkında Bilgiler

Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Kitabı İLETİŞİM YAYINLARI çıkarmış olduğu Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Kitabını PDF İndirDersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ 08.02.2019 Pdf İndir

Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. İLETİŞİM YAYINLARI ait olan Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Kitabı 08.02.2019 tarihinde Nezahat Gündoğan tarafından yazılıp İLETİŞİM YAYINLARI tarafından basılmıştır. Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ kitabında toplamda 608 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Kitabı Özeti – Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Kitabı Açıklaması

“Kız kardeşim 2-3 yaşlarındaydı. Adı Xece (Hacer). Bizi Ovacık’ta toplamış kafileler halinde Hozat üzerinden Elazığ’a götürüyorlardı. Yüzlerce belki binlerce insan. Yara bere içinde, aç susuz, perişan. Ben 13 yaşlarındaydım. Her şeyi bugün gibi hatırlıyorum. Subaylar güzel kız çocukları almak istiyorlardı. Kız kardeşim çok güzeldi. Bir subay kız kardeşimi annemden zorla almak istedi. Annem vermedi. Pertek köprüsüne geldiğimizde orada mola verildi. Aynı subay tekrar geldi ve annemden zorla aldı. Ağladı. Ne yaptıysa aldı. ‘Evlatlık alacağım. Ona bakacağım,’ dedi subay. Sadece kız kardeşim alınmadı tabii. Çok kız çocuğu alındı. Aynı zamanda amcamın kızı da alınıp götürülüyor. Amcamın kızının adı Tege idi.”

Xece’nin, Tege’nin başına gelenler ‘münferit olay’ değil. 1937/1938 “Tunceli Harekâtı”ndan sonra çok sayıda kız çocuk ailelerinden alındı – kimisi zaten anne babasız kalmıştı. Yatılı okullara verildiler, bazıları da subaylara veya bürokratlara evlatlık olarak teslim edildi. Aslında 1926’dan 1950’ye kadar değişen yoğunluklarla süren bu uygulama, Dersim kırımının vahim cephelerinden biridir.

Nezahat ve Kazım Gündoğan, yıllarca uğraşarak, sebatla, Dersim’in bu kayıp kızlarının izini sürdüler. Kendileriyle, yakınlarıyla konuştular. Bu kitapta, yüzü aşkın ‘vaka’ yer alıyor: Ailesinden, kökünden koparılmış insanların çile dolu hikâyelerinden parçalar… Annelerin çocuklarından, hatta bazen kendilerinden sakladıkları sırların hikâyeleri…

Kitap Adı: Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ

Yayınevi / Marka: İLETİŞİM YAYINLARI

Yazar: Nezahat Gündoğan

Basım Tarihi: 08.02.2019

Sayfa Sayısı: 608

Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Kitabı İndirme Linkleri – Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ İndir

Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ PDF Google Drive İndirme Linki

Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ PDF Yandex Disk İndirme Linki

Dersim’in Kayıp Kızları Tertele Çenequ PDF Alternatif İndirme Linki

DENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN. PDF İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYINIZ EĞER YUKARIDAKİ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKTEN İNDİRİN EĞER YUKARIDAKİ ALTERNATİF 2 LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKT 3 DEN İNDİRİN EĞER YUKARIDAKİ ALTERNATİF 3 LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKT 4 DEN İNDİRİN İndirme linkleri sürekli olarak güncellenmektedir. Eğer bulunduğunuz saatte linkler çalışmıyor ise 1 saat sonra tekrardan deneyiniz eğer sorun devam ederse yorum olarak bize bildiriniz. Ortalama 10 dakika içerisinde güncellenerek tarafınıza bilgilendirme yapılır.

Yorum yapın

tyt deneme pdf pdf kitap indir