Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Pdf İndir – H YAYINLARI Pdf İndir

Pdf Kitap İndir, Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Pdf İndir – H YAYINLARI Pdf İndir Pdf Kitap İndir

Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Pdf İndir – H YAYINLARI Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Pdf İndir – H YAYINLARI Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Pdf İndir – H YAYINLARI Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiHazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Pdf İndir

Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Kitabı Hakkında Bilgiler

Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Kitabı H YAYINLARI çıkarmış olduğu Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Kitabını PDF İndirHazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı 01.02.2019 Pdf İndir

Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. H YAYINLARI ait olan Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Kitabı 01.02.2019 tarihinde Mustafa Tatcı tarafından yazılıp H YAYINLARI tarafından basılmıştır. Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı kitabında toplamda 489 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Kitabı Özeti – Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Kitabı Açıklaması

Tarih içinde insana, İslâm’ın hakîkatini öğretip yaşatan manâ yollarından birisi de “Halvetiyye tarîkati” olmuştur. On iki hak yoldan biri olan Halvetiyye erkânı, Hz. Peygamber’in manâsından zuhûr edip Hazret-i Alî’ye intikâl eden Nûr-ı Muhammedî sırrının vârisi âbid, âşık ve ârif gönüllü müctehid ve müceddid azîzlerin silsilesidir. Bu silsile Hz. Peygamber’den Hz. Alî’ye; Hasan-ı Basrî’den İbrâhîm Zâhid-i Gilânî’ye ve ondan Ömer-i Halvetî’ye gelinceye kadar tevhîd-i zât sırrını yaşayan ve temsîl eden pîrlerin -Cüneydiyye, Sühreverdiyye, Ebheriyye, Zâhidiyye gibi- kendi isim ve lakabıyla anılarak gelmiştir. Bu isimlendirmelerin özde hiç bir kıymeti yoktur. İşin aslına bakarsanız zât postunda kim varsa devrân onundur.
“HAZRET-İ PÎR ŞABÂN-I VELÎ KİTABI” başlığıyla hazırladığımız bu eserde altı temel konu ele alınmaktadır. Girişte Halvetiyye’nin silsilesi kısaca verildikten sonra tarîkatin teşekkül ve tekâmül safahatında en önemli isimlerden olan İbrâhîm Zâhid-i Gilânî’den Ömer-i Halvetî’ye, evrâdını tanzîm eden Yahyâ-yı Şirvanî’den yine erkânın kemâl devrine ulaşmasını sağlayan Pîr-i sakaleyn Şabân-ı Velî’ye kadar gelen zât postları ele alınmıştır. Yine “Hz. Pîr Şabân-ı Velî’nin Hayatı-Silsilesi- Erkânı” adlı bölümde Hz. Pîr’in, günümüze kadar gelen silsilesi ve Şabâniyye ele alınmıştır.  Elinizdeki eserde Şabânî dervîşânından İbrâhim Hâs tarafından yazılan menâkıpnâme ilk defa okuyucu ile buluşmaktadır. Silsileden gelen Ömer Fuâdî’nin yazdığı menâkıpnâmenin 18 ayrı yazmasından hareketle ve yepyeni bilgilerle yeniden hazırlandığını belirtelim. Yine Fuâdî’nin kayıp mufassal menâkıpnâmesinin eserde ilk defa değerlendirildiği muştusunu da verelim. Eser Fuâdî’nin “Türbenâme, Silsilenâme-i Halvetiyye”siyle, “Şabânî/Halvetî Evrâdı” olan “Evrâd-ı Settâr”ın güzel bir yazması, çevirisi, meâli ve okunuşuyla birlikte genişletilmiştir.
“HAZRET-İ PÎR-ŞABÂN-I VELÎ KİTABI” okuyucunun bu yüce erkâna içerden bakmasını sağlayacak yepyeni bilgilerle zevkini, aşkını ve irfânını arttıracaktır. Nihâyet bu eser, yüce gönüllü mürşidimiz, pîrimiz, sultânımız Şabân-ı Velî’nin tarihî ve irfânî hayâtını anlatan bir mukaddimedir. “Sonumuz önümüzden gürdür” vesselâm.

Kitap Adı: Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı

Yayınevi / Marka: H YAYINLARI

Yazar: Mustafa Tatcı

Basım Tarihi: 01.02.2019

Sayfa Sayısı: 489

Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Kitabı İndirme Linkleri – Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı İndir

Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı PDF Google Drive İndirme Linki

Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı PDF Yandex Disk İndirme Linki

Hazret-i Pir Şaban-ı Veli Kitabı PDF Alternatif İndirme Linki

DENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN. PDF İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYINIZ EĞER YUKARIDAKİ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKTEN İNDİRİN EĞER YUKARIDAKİ ALTERNATİF 2 LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKT 3 DEN İNDİRİN EĞER YUKARIDAKİ ALTERNATİF 3 LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKT 4 DEN İNDİRİN İndirme linkleri sürekli olarak güncellenmektedir. Eğer bulunduğunuz saatte linkler çalışmıyor ise 1 saat sonra tekrardan deneyiniz eğer sorun devam ederse yorum olarak bize bildiriniz. Ortalama 10 dakika içerisinde güncellenerek tarafınıza bilgilendirme yapılır.

Yorum yapın

tyt deneme pdf pdf kitap indir