Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Pdf İndir – KETEBE YAYINEVİ Pdf İndir

Pdf Kitap İndir, Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Pdf İndir – KETEBE YAYINEVİ Pdf İndir Pdf Kitap İndir

Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Pdf İndir – KETEBE YAYINEVİ Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Pdf İndir – KETEBE YAYINEVİ Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Pdf İndir – KETEBE YAYINEVİ Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiKızıl Elma Seti (3 Kitap) Pdf İndir

Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Kitabı Hakkında Bilgiler

Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Kitabı KETEBE YAYINEVİ çıkarmış olduğu Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Kitabını PDF İndirKızıl Elma Seti (3 Kitap) 12.02.2019 Pdf İndir

Kızıl Elma Seti (3 Kitap) PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Kızıl Elma Seti (3 Kitap) kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. KETEBE YAYINEVİ ait olan Kızıl Elma Seti (3 Kitap) kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Kitabı 12.02.2019 tarihinde Mustafa Armağan tarafından yazılıp KETEBE YAYINEVİ tarafından basılmıştır. Kızıl Elma Seti (3 Kitap) kitabında toplamda 837 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Kızıl Elma Seti (3 Kitap) kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Kitabı Özeti – Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Kitabı Açıklaması

KIZIL ELMA PEŞİNDE BİR ÖMÜR
İNSAN YÜZLÜ ŞEHİRLER
OSMANLI’NIN KAYIP ATLASI
 
Kızıl Elma Peşinde Bir Ömür
İçinden kayıklar geçiyor bu kitabın, ilim adamlarıyla dolu. Coğrafyaları bir gerdanlık gibi birbirine rapteden altın halkaları tespit ediyor. Harita tutkusuyla iç dünya teknolojisini bir araya getiren engin bir ufka yelken açıyor. Yazar için Fatih’in ve fethinin maddesi kadar, belki de daha fazla, ifade ettiği mana önemli.Ne arıyordu bu genç Sultan, Bizans İmparatoru’nun efsanevi kütüphanesinde? Ya Delfi mabedinin kâhini Plutark’ın biyografi kitabını neden istinsah ettirmişti? Yaptırdığı onlarca Füsûsu’l-Hikem şerhindeki hikmetlerin, içindeki hangi boşluğa deva olacağını bekliyordu? Bunları yeterince bilmiyoruz. Bildiğimiz şey, onun içinde bir korun yanmakta olduğu.Bu kitap, okurunu o kor’a bir adım olsun yaklaştırabilirse vazifesini büyük ölçüde yerine getirmiş sayacaktır.
İnsan Yüzlü Şehirler
İnsan Yüzlü Şehirler, kutsal şehirlerin ışıltılı ve derinlikli resimlerinden dünyevi şehirlerin karikatürlerine rehavetle uzanırken, Batı ve Doğu, Güney ve Kuzey diye ayırmadan şehirlerin atlas renkli dünyasında bir gezintiye çıkartıyor sizi. İçlerinde insan nefeslerinin sıcaklığı duyulan ve taşlarında nesillerin nabızlarının atmaya devam ettiği şehirler bunlar. Bursa, İstanbul, Paris, Petersburg, Şam, Medine, Bişkek, Las Vegas… Ve diğerleri… Hem ne fark eder ki: Her şehir bizden bir parçayı temsil etmiyor mu zaten? Ya da yüzlerimizden birisini gösteren birer ayna değil mi şehirler? Eski yüzler daha hoş ve ferahlatıcı geliyorsa bize, tıpkı eski fotoğraflarımız gibi, o zamanlar daha yakışıklı veya güzel olduğumuz sonucu çıkmaz mı bundan? Peki bugünkü resimlerimiz kimi temsil ediyor dersiniz? Bir başkasını mı? Yine bizi, elbette. Bizim “bugünkü” yüzümüzü… Öyleyse yüzlerimiz bu kadar çirkin mi gerçekten de? Görüntü pusluysa, kime kızmamız gerekiyor? Horatius’a mı? Gelin, şehirleri “unutma kültürü”nün pençelerine teslim olmaktan kurtaralım ve hepimiz, kendi şehirlerimize onların hazinelerini hatırlayarak sahip çıkalım. Yüzümüzü yeniden yansıtalım şehirlerimize. Umudumuz, medeniyetin başlangıcından beri çelişkilerin göbeğine örülü bu en büyük insan organizasyonunu, bu “yürüyen çelişki”yi dönüştürmekte yatıyor çünkü.
 
 
Osmanlı’nın Kayıp Atlası
Mustafa Armağan tarihte ender rastlanan tarihî kavşakta kaleme aldığı Osmanlı’nın Kayıp Atlası’nda kaybettiğimiz büyük haritayı elimizdeki parçalarından yola çıkarak tasvir çabasında. Kuruluş, yükselme, duraklama, gerileme ve çöküş… Üç kıtaya yayılmış, onlarca kültür, din,dil ve millete sahip halkları 6 asır huzur içinde yaşatmış bir cihan devletinin kitaplarımızdaiçine sıkıştırıldığı kalıp bu. Bu kalıptan çıksa çıksa karikatür çıkabilirdi, nitekim çıkan o olmuştur.Peki neden yapılmıştır bu beyin ameliyatı? Bir daha bu topraklarda “Osmanlı” benzeri bir oluşumun ortaya çıkması istenmemişti de ondan. Bu tehlikeli ‘millet’in, ecdadının bir zamanlar neler yaptığını öğrenirse sıkıştırıldığı kalıpları kırmak gibi bir alışkanlığı olur, bu da kurulmak istenen düzenin altına bomba koymak anlamına gelirdi. Onun içindir ki, Osmanlı bu ülkede yıllar yılı kötülendi, aşağılandı, küçük görüldü, artıları bile eksiye dönüştürüldü. Lakin Türkiye asırlık kalıpları birer birer kırarken, tarihinin buna eşlik etmemesi düşünülemezdi. Böylece hem ülkeolarak çıktığımız noktada Osmanlı güneşini daha eksiksiz görebilecek bir donanıma kavuşuyoruz,hem de tarih, kafamızdaki kalıpları yıkarak bizi özgürleştiriyor.
 

Kitap Adı: Kızıl Elma Seti (3 Kitap)

Yayınevi / Marka: KETEBE YAYINEVİ

Yazar: Mustafa Armağan

Basım Tarihi: 12.02.2019

Sayfa Sayısı: 837

Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Kitabı İndirme Linkleri – Kızıl Elma Seti (3 Kitap) İndir

Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Kızıl Elma Seti (3 Kitap) Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Kızıl Elma Seti (3 Kitap) PDF Google Drive İndirme Linki

Kızıl Elma Seti (3 Kitap) PDF Yandex Disk İndirme Linki

Kızıl Elma Seti (3 Kitap) PDF Alternatif İndirme Linki

DENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN. PDF İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYINIZ EĞER YUKARIDAKİ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKTEN İNDİRİN EĞER YUKARIDAKİ ALTERNATİF 2 LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKT 3 DEN İNDİRİN EĞER YUKARIDAKİ ALTERNATİF 3 LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKT 4 DEN İNDİRİN İndirme linkleri sürekli olarak güncellenmektedir. Eğer bulunduğunuz saatte linkler çalışmıyor ise 1 saat sonra tekrardan deneyiniz eğer sorun devam ederse yorum olarak bize bildiriniz. Ortalama 10 dakika içerisinde güncellenerek tarafınıza bilgilendirme yapılır.

Yorum yapın

Viski Fiyatları tyt deneme pdf pdf kitap indir SMM Panel