Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Pdf İndir – TİMAŞ YAYINLARI Pdf İndir

Pdf Kitap İndir, Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Pdf İndir – TİMAŞ YAYINLARI Pdf İndir Pdf Kitap İndir

Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Pdf İndir – TİMAŞ YAYINLARI Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Pdf İndir – TİMAŞ YAYINLARI Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Pdf İndir – TİMAŞ YAYINLARI Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiOsmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Pdf İndir

Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Kitabı Hakkında Bilgiler

Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Kitabı TİMAŞ YAYINLARI çıkarmış olduğu Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Kitabını PDF İndirOsmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri 11.02.2019 Pdf İndir

Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. TİMAŞ YAYINLARI ait olan Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Kitabı 11.02.2019 tarihinde İsmail E. Erünsal tarafından yazılıp TİMAŞ YAYINLARI tarafından basılmıştır. Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri kitabında toplamda 640 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Kitabı Özeti – Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Kitabı Açıklaması

Kültür ve edebiyat tarihi alanında yaptığı çalışmalarla tanınan Prof. Dr. İsmail E. Erünsal, bu kitabında yıllar yılı zihninde yoğurduğu, çalışmaları sırasında tespit ettiği, ilmî çalışmalara katkı sağlayabileceğini düşündüğü, daha önce bilinmeyen belgeleri ve kültür tarihimizle ilgili bazı ilginç konuları okuyucularıyla paylaşmaktadır. Erünsal yaptığı çalışmalarda özellikle Osmanlı’dan günümüze kitap kültürü, sahaf ve kütüphaneler özelinde gün yüzüne çıkmamış birçok şer‘i sicil, rapor, seyahatname, günlük kullanmıştır. Büyük bir ustalıkla yorumladığı bu belgelerin hepsi Osmanlı entelektüel tarihini aydınlatan birer meşale olarak literatürdeki yerini almıştır.
 
* Fetihten sonra İstanbul’da ilk defa hangi vakıf kütüphanesi kuruldu?
* II. Bayezid dönemi âlimlerinden Molla Lütfi zındıklık ithamıyla mı öldürüldü?
* Fethedilen Arap ülkelerindeki vakıf kütüphaneleri Osmanlılar tarafından yağmalandı mı?
* Somuncu Baba hakkındaki yeni bilgiler.
* Şeyh Vefa’nın bilinmeyen vakfiyesi.
* Şehid Ali Paşa’nın kitaplarının müsaderesi dolayısıyla Osmanlılara yapılan bağnazlık ithamı ne derecede haklıdır?
* Viyana Elçisi Seyfullah Ağa’nın sefareti sırasında başından neler geçti?
* Bir Osmanlı kadısı: Sadreddinzâde Telhîsî Mustafa Efendi, günlüğünde hangi ilginç olaylardan bahsediyor?
* Osmanlı Sultanı II. Osman adına gönderilen elçiyle Lehistan Kralı Nalkıran (II. Ogüst) neler konuştu?
* Aşkî Mustafa Efendi Medine Tarihi adlı eserinde neler yazıyor?
* Osmanlı münevverlerinin Evliya Çelebi’ye ve Seyahatnâme’sine bakışı nasıldı?
* II. Abdülhamid döneminde Türk kütüphaneciliği nasıldı ve hangi kütüphaneler vardı?
* İslâm dünyasında bir kütüphane türü olarak Dârü’l-İlimler ne zaman ortaya çıktı?
 
Her biri Osmanlı kültür tarihi alanında çok önemli bir boşluğu doldurarak geleceğin tarihçilerine ve kültür araştırmacılarına yol gösteren birçok sorunun cevabı Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri’nde…

Kitap Adı: Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri

Yayınevi / Marka: TİMAŞ YAYINLARI

Yazar: İsmail E. Erünsal

Basım Tarihi: 11.02.2019

Sayfa Sayısı: 640

Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Kitabı İndirme Linkleri – Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri İndir

Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri PDF Google Drive İndirme Linki

Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri PDF Yandex Disk İndirme Linki

Osmanlı Kültür Tarihinin Bilinmeyenleri PDF Alternatif İndirme Linki

DENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN. PDF İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYINIZ EĞER YUKARIDAKİ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKTEN İNDİRİN EĞER YUKARIDAKİ ALTERNATİF 2 LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKT 3 DEN İNDİRİN EĞER YUKARIDAKİ ALTERNATİF 3 LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKT 4 DEN İNDİRİN İndirme linkleri sürekli olarak güncellenmektedir. Eğer bulunduğunuz saatte linkler çalışmıyor ise 1 saat sonra tekrardan deneyiniz eğer sorun devam ederse yorum olarak bize bildiriniz. Ortalama 10 dakika içerisinde güncellenerek tarafınıza bilgilendirme yapılır.

Yorum yapın

tyt deneme pdf pdf kitap indir