Süzge Hanım – Bozok Güzeli Pdf İndir – BENGÜ YAYINLARI Pdf İndir

Pdf Kitap İndir, Süzge Hanım – Bozok Güzeli Pdf İndir – BENGÜ YAYINLARI Pdf İndir Pdf Kitap İndir

Süzge Hanım – Bozok Güzeli Pdf İndir – BENGÜ YAYINLARI Pdf İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Süzge Hanım – Bozok Güzeli Pdf İndir – BENGÜ YAYINLARI Pdf İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Süzge Hanım – Bozok Güzeli Pdf İndir – BENGÜ YAYINLARI Pdf İndir PDF Alternatif İndirme LinkiSüzge Hanım – Bozok Güzeli Pdf İndir

Süzge Hanım – Bozok Güzeli Kitabı Hakkında Bilgiler

Süzge Hanım – Bozok Güzeli Kitabı BENGÜ YAYINLARI çıkarmış olduğu Süzge Hanım – Bozok Güzeli Kitabını PDF İndirSüzge Hanım – Bozok Güzeli 07.02.2019 Pdf İndir

Süzge Hanım – Bozok Güzeli PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Süzge Hanım – Bozok Güzeli kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

İçin Telif Hakkı ve benzeri durumlar için bizlerle mailden iletişime geçebilirsiniz.(Görsele tıklayarak kolaylıkla bizlere mail atabilirsiniz.)

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Süzge Hanım – Bozok Güzeli Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. BENGÜ YAYINLARI ait olan Süzge Hanım – Bozok Güzeli kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Süzge Hanım – Bozok Güzeli Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Süzge Hanım – Bozok Güzeli Kitabı 07.02.2019 tarihinde Şerbanu Beysenova tarafından yazılıp BENGÜ YAYINLARI tarafından basılmıştır. Süzge Hanım – Bozok Güzeli kitabında toplamda 188 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Süzge Hanım – Bozok Güzeli kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Süzge Hanım – Bozok Güzeli Kitabı Özeti – Süzge Hanım – Bozok Güzeli Kitabı Açıklaması

Kazak yazar Şerbanu Beysenova, özellikle kadınlar hakkında yazdığı eserleriyle tanınmaktadır. Eserlerinde, tarihte yaşamış kahraman Türk kadınlarına sıklıklara rastlanır. Bozok Güzeli, Süzge Hanım ve Süyimbike bunlardan birkaçıdır. 
 
16. yüzyılda Altın Ordu devleti dağıldıktan sonra kurulan hanlıklardan biri Sibir Hanlığıdır. Sibir Hanlığı, Sibirya’nın güneyi ve şimdiki Kazakistan sınırlarının kuzey bölgelerinin topraklarını içine alarak Esil, Ertis, Tobıl nehirlerinin arasına yerleşmiş çok geniş ve bereketli bir alanda hâkimiyet sürmüştür. Bu hanlığı Cuci’nin beşinci oğlu Şeyban’ın nesli, kudreti uzak diyarlara ulaşan Küçüm Han yönetmiştir. Küçüm Han’ın çok sayıda hanımı vardır. Süzge Hanım da onun en küçük eşidir. Süzge Hanım, Kazak sultanlarından birinin bozkırda şımarık büyüyen kıymetli kızıdır. Süzge, küçük yaşında han sarayına eş olarak götürülmüştür. Ancak bozkırın özgür ruhlu kızı, han sarayının katı kurallarına, diğer büyük hanımların entrikalarına dayanamayarak maiyeti ile birlikte Ertis ırmağı kıyısında Süzge Tura adlı kale şehri inşa ettirip ölene kadar orada yaşamıştır. Rus Çarı Korkunç İvan’ın Sibirya topraklarını işgal etme planında, yenilmez sanılan kudretli Küçüm Han yenilmiştir. Küçüm Hanı’ın ailesi esir düşmüş, bütün yurdu ve malı mülkü Rus Çarlığı hâkimiyetine girmiştir. Süzge Hanım ise Süzge Tura yurdunda Rus kuvvetlerinin eline düşüp Rus Çarına eş olarak gönderilmek yerine, ölümü tercih etmiştir. Kendi canı pahasına şehir halkını kurtarmış, ama kendisi intihar ederek onurluca ölmeyi yeğlemiştir.
 
Bozok güzeli ise Oğuz kızı Banu Çiçek’ten başkası değildir. Günümüzde Kazakistan’da bir kurganda baş bölgesinde 800 adet inci ile bulunan kadın bedeni Şerbanu Beysenova’ya ilham kaynağı olmuştur. Şerbanu Beysenova, Kazakistan’daki arkeolojik kazılardan esinlenerek Oğuz kızı Banu Çiçek ve Kıpçak delikanlısı Kan Töre arasında bir aşk kurgulamış ve bu aşkı sürükleyici bir öyküye dönüştürmüştür.
 
Şerbanu Beysenova kaleminden çıkan Süzge Hanım ve Bozok Güzeli öykülerini Türk okuyucunun beğenerek okuyacağını umuyoruz. 

Kitap Adı: Süzge Hanım – Bozok Güzeli

Yayınevi / Marka: BENGÜ YAYINLARI

Yazar: Şerbanu Beysenova

Basım Tarihi: 07.02.2019

Sayfa Sayısı: 188

Süzge Hanım – Bozok Güzeli Kitabı İndirme Linkleri – Süzge Hanım – Bozok Güzeli İndir

Süzge Hanım – Bozok Güzeli Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Süzge Hanım – Bozok Güzeli Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Süzge Hanım – Bozok Güzeli PDF Google Drive İndirme Linki

Süzge Hanım – Bozok Güzeli PDF Yandex Disk İndirme Linki

Süzge Hanım – Bozok Güzeli PDF Alternatif İndirme Linki

DENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN. PDF İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYINIZ EĞER YUKARIDAKİ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKTEN İNDİRİN EĞER YUKARIDAKİ ALTERNATİF 2 LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKT 3 DEN İNDİRİN EĞER YUKARIDAKİ ALTERNATİF 3 LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKT 4 DEN İNDİRİN İndirme linkleri sürekli olarak güncellenmektedir. Eğer bulunduğunuz saatte linkler çalışmıyor ise 1 saat sonra tekrardan deneyiniz eğer sorun devam ederse yorum olarak bize bildiriniz. Ortalama 10 dakika içerisinde güncellenerek tarafınıza bilgilendirme yapılır.

Yorum yapın

tyt deneme pdf pdf kitap indir